top of page
  • В історії культурно-освітнього руху Закарпаття і Східної Словаччини ХІХ ст. помітне місце посідає Олександр Васильович Духнович.

  • Це особистість складна, суперечлива, неординарна, яку то високо підносили, то надзвичайно принижували.

  • Олександр Духнович постає перед сучасниками в декількох іпостасях: громадсько-культурний діяч першої половини ХIХ століття, педагог, просвітитель, письменник, публіцист, історик, етнограф, фольклорист, філософ, видавець, греко-католицький священник, каноник капітули в Пряшеві.

Цей сайт присвячений Олександру Духновичу(словац. Alexander Duchnovič) -

(*24 квітня 1803, с.  Тополя  на Пряшівщині, Словаччина — †30 березня 1865, Пряшів)

За рішенням ЮНЕСКО 2003 рік було оголошено Міжнародним роком О.Духновича. Ця подія – світове визнання найбільшого, найвидатнішого культурно-освітнього діяча закарпатських русинів ХІХ ст.

На клопотання Мукачівського міського науково-культурологічного Товариства ім. О.Духновича, рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради № 108 від 24 квітня 2003 р. Товариству було надано дозвіл на спорудження пам'ятника О.Духновичу та визначено місце його встановлення на вул. О.Духновича, поряд із загальноосвітньою школою № 20.
28 червня 2007 р. відбулося відкриття і освячення пам’ятника великому просвітителю.

26 грудня 2013 року  Мукачівській загальноосвітній школі І–ІІІ ст. № 20 було присвоєно ім'я видатного педагога та громадського діяча Олександра Духновича.

школа 20 31.jpg
bottom of page